Vyhledat

 

"Hliníkové nápoje," zajímavý obchodní artikl.

12.2.2018 - Kategorie: Články z medií
autor: Petr Miller, přečteno: 29x

Nejen nápoje, ale hlavně hliníkové obaly udělaly z Indonesie lídra  asijského a tichomořského trhu.

Indonésie se stává hlavním vývozcem hliníkových nápojů v Asii a Tichomoří

Díky silnému hospodářskému růstu a značnému počtu obyvatel má nápojová nádoba velký potenciál v Indonésii. Od původně dovozové země, Indonésie nyní rozšiřuje své křídla jako klíčový vývozce nápojových plechovek na asijském trhu. 

V prosinci loňského roku zahájil v Indonésii první výrobce nápojů, Crown Asia Pacific, výrobu ve své prvním zařízení, jako reakcí na rostoucí poptávku po hliníkových nápojových plechovkách v Indonésii a v oblasti Asie a Tichomoří. Jednoduché zařízení vyrábí hliníkové nápojové plechovky o objemu 330 ml a širokou škálu speciálních plechovek různých velikostí a může se pochlubit počáteční kapacitou 650 milionů plechovek za rok. V zařízení se může nacházet i druhá řada podobných kapacit - výrobní zařízení na výrobu nápojů. To dává společnosti Crown možnost měnit své podnikání na základě poptávky na trhu.

Vývoz hliníkových plechovek z Indonésie se odhaduje na 34,2 milionu USD v roce 2017, zatímco hodnota dovozu se odhaduje na 19 milionů USD. Očekává se, že jak objem vývozu, tak objem dovozu vyjádřený v tunách se v roce 2018 výrazně sníží.

Mezi hlavní země, které dovážejí hliníkové nápojové plechovky z Indonésie, patří Brunej Darussalam, Francie, Mauricius, Malajsie, Nová Kaledonie, Nigérie, Omán, Papua-Nová Guinea, Šalamounovy ostrovy, Filipíny a Spojené arabské emiráty.

K hlavním dovozcům hliníkových nápojů do Indonésie mohou být Čína, Malajsie, Singapur, Indie a Francie.

 

Zdroj: Metalface

zpět

 

EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat