Vyhledat

 

 

Aktuality

Ani ne tak pro pobavení jako spíše k pláči


21.10.2018

Na článek z 26.10.2018 "Diskuse otevřela prostor pro výměnu názorů", navazuje poznámka našeho kolegy

Zasílám pro pobavení.

Naše kolegyně udělala rozbor, podle kterého by razítko být nemuselo, ale úředník ČIŽPu, bohužel, musí dodržovat literu zákona a to i za cenu, že text zákona vzbuzuje spíše úsměv než respekt. Tedy je na autorovi tohoto komického nařízení, aby se probudil, dal si kávu a už konečně konal. Šlo mi hlavně o to, že pokud něco ohlašuji elektronicky, kde je znám původce i konečný příjemce, kteří stvrdí kliknutím odeslání/přijetí odpadu, tak proč ještě razítkovat. A spokojený by měl být i "CK ANO policajt MŽP", který díky el. podání ví odkud kam co kdo vezl a kdo to od něj přijal.

Selský rozum se ptá, proč pro něco, co lze dělat jednoduše, se volí složitá cesta?

Posuďte sami.

Příklad

XY mi posílá odpad....

1) ohlásí do systému váhu (Ta se později většinou mění, protože se bere váha odběratele, vytiskne se papír pro řidiče, který se později stejně vyhodí)

2) přijede odpad, zváží se a oznámí se odesílateli skutečná váha pro opravu (razítkovat není možné, protože řidič nemá doklad se správnou váhou)

3) odesilatel váhu opraví v systému dle skutečnosti a příjemce tuto skutečnost potvrdí (většina lidí nemá čas sedět u PC celý den, jako úředníci na MŽP a tak se to většinou nepovede tak, aby šel papír vytisknout, potvrdit a dát řidiči se správnou váhou. Nehledě na fakt, že řidič sebou nemívá razítko firmy a třeba nechce podepisovat něco s čím není srozuměn, protože je jen řidič. Taky se kolikrát materiál vozí jinam než odkud se vystavují/potvrzují doklady)

4) příjemce papír vytiskne, orazí, podepíše a odešle s vážními lístky odesilateli

5) odesílatel opatří razítkem, podpisem a odesílá příjemci k založení do papírové evidence

No, není to "Boží Kocourkov"?

Body 4 a 5 by šly zrušit, pokud by dokumenty nemusely být podepsány s otiskem razítka. A stačilo by jen málo -  vydat metodický pokyn, který by konstatoval, že pokud je operace zadána elektronicky, není třeba dále nic potvrzovat, protože se tak již stalo v systému.

A teď si vezměte, že takových papírů dělám měsíčně 60 - 100 a předseda se rozčiluje, že výbor mlčí. A to jsme malá firma.

Poznámka předsedy: netušil jsem, že taková blbost u tak triviální operace může existovat, ale opakuji, jako již několikrát z CK Rakousko-Uherska: Kdo má razítko, má i rozum a to je pak těžký pořízení. 

Jen mi to nejde nějak dohromady. Podpoříme podnikatele, snížíme administrativní zatížení, bla, bla bla ------- A přitom ANO, mělo by být líp. Ale ví někdo, kdy by to mělo být???

Text ve žlutém podkladu poskytujeme MŽP zdarma, jako iniciativní návrh pro vydání metodického pokynu. Třeba se toho někdo ujme.

 

Inzerce - nabídka

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka

Hledáme pronájem nemovitosti, případně odkup

Provozovna k nakládání s odpady (sběrna,vrakoviště)v lokalitě Praha, Praha - Západ nebo ...

celý článek


 

Naši kolegové z HOSZ se dali na PET lahve

Firma v Maďarsku hledá dodavatele PET lahví v množství 500 -1 500 tun za měsíc

celý článek


 
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat