Vyhledat

 

 

Aktuality

Glosa Petra Millera


25.10.2018

Stále platí že "Kdo má razítko, má i rozum"

Co je dáno, to je dáno a přes to nejede vlak. A basta.

Zvířata v cirkusech, ano či ne. To mne opravdu nepálí i když si myslím, že zvířatům je nejlépe na svobodě, ale pokud svobodu vymění za pohodlí a sem tam nějaké šaškování pro lidi......

Ovšem čert ví, co si o tom zvířata myslí. Ovšem to není to, co by mne na této cause zaujalo. Opět se jednalo a rozhodovalo o těch, kterých se to týká zejména, jen se zapomnělo jim to sdělit, aby také k tomu mohli něco „špitnout“.  A nepřekvapuje, že mluvčí příslušného ministerstva pohotově argumentuje, že „cirkusáci“, nejsou na seznamu míst, která příslušné návrhy zákonů mohou připomínkovat, byť se jich dotýká ze všech nejvíce. Pan Berousek iniciativně navrhuje, aby se návrh znovu vrátil do diskuse s tím, že zástupci těch, kterých se návrh týká, se budou moci k tomu vyjádřit. Naivní představa idealisty, kterou sebevědomě odmítl mluvčí CK ministerstva.   

No, nedávno jsme měli 15. shromáždění SVDS, největšího svazu recyklátorů v ČR. Na otázku, která směřovala na ředitele odboru odpadů MŽP, jestli přizve MŽP SVDS ke konzultacím k návrhu zákona odpadů a vyhlášek, ředitel odpověděl: SVDS není standardně připomínkové místo, takže záleží na legislativě, zda bude přizván. Info o návrzích bude SVDS dále dostávat přes Radu odpadového hospodářství.

Odpověď, kterou jsme po letitých zkušenostech čekali, ale i zde je znatelný posun, „záleží na legislativě, zda bude přizván“. No a to jde. Nikoliv tedy strohé konstatování, jak předvedl brepta z MZe, ale jde o to, aby se legislativci zamysleli a přiznali, že v zájmu věci svazy, které zastupují zájmy rozhodující části subjektů, kterých se projednávaná legislativa bude týkat, dostaly  možnost se k tomu vyjádřit ve fázi připomínkování. Oni se k tomu vyjádřit samozřejmě mohou, ale až ve stádiu, kdy je to projednávané jako „hotová věc“ v příslušných výborech parlamentu a senátu. A kdo si nedělá iluze o kompetentnosti a píli našich poslanců či senátorů, snadno dojde k závěru, jak to dopadne.

No, a aby to nebylo jen o našich trablech, pak dnes mne opravdu pobavil dobrák medvěd, který se baví tím, že na potkání likviduje ovce a včelíny a to vše za pláče a tichého lomení rukama úřadů. Pláče spíše bezmocného a o to je to horší. A tak se dozvídáme, že je možné něco dělat, ale zase není, protože ten či onen nemá povolení k odchytu, nebo k narkotizační střele a tak stěhujeme klec tu a zase tam, a vůbec, schází cca 300 razítek a bez nich, fakt, vlak nepojede a tudíž i Míša má klid. Úřední šiml opět vítězí a to byl v tom čert, aby se razítko nějaké úředníka obešlo.

Jen netuším a doufám, že se to nestane, že ten Míša si splete ovci s člověkem. Pak jsem zvědav na to divadlo, co spustí úředního postupu dbalí úřední šimlové.

Anebo to někdo vyřídí radikálně za ně?  

Petr Miller

Předseda SVDS

 

Inzerce - nabídka

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka

Hledáme pronájem nemovitosti, případně odkup

Provozovna k nakládání s odpady (sběrna,vrakoviště)v lokalitě Praha, Praha - Západ nebo ...

celý článek


 

Naši kolegové z HOSZ se dali na PET lahve

Firma v Maďarsku hledá dodavatele PET lahví v množství 500 -1 500 tun za měsíc

celý článek


 
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat