Vyhledat

 

 

Aktuality

Co způsobí nová nařízení o PCB a DekaBDE v recyklaci.


4.12.2018

VDM International Report 3/2018

Recyklace probíhá na konci životního cyklu, kdy mimo jiné musí opravit "chyby v návrhu výrobku" metodami recyklace, odpovědnými za životní prostředí.

V dřívějších letech byly PCB a DekaBDE používány v povlacích kabelů nebo v plastu v automobilovém průmyslu. To bylo legální a odpovídalo to tehdejšímu stavu techniky.

V současné době musí být tento druh plastu recyklován podle současného, ​​rychle se měnícího zákona a dnes platných mezních hodnot, a to za situace, kdy v době výroby výrobku tato pravidla neexistovala. Recyklační společnost proto de facto nese odpovědnost za výrobek, který obvykle nese výrobce.

  • Odpad, který se dnes recykluje, proto nemůže být v souladu s mezními hodnotami, které se mají v současné době nastavit. Z tohoto důvodu musí recyklátor zpracovávat a recyklovat materiál, který neodpovídá současným přísným mezním hodnotám. Kdo tuto skutečnost nepřijme, brání recyklaci.
  • Důležité jsou rozumné a ekologické distribuční kanály. Recyklované plasty musí být prodávány, protože evropská legislativa o odpadech upřednostňuje recyklaci před likvidací. Aby byly splněny tyto recyklační cíle, recyklované plasty, které vykazují vyšší mezní hodnoty, musí najít trh. Uvědomujeme si, že recyklované plasty nejsou vhodné pro určitá použití, jako například balení potravin nebo hraček. Na druhou stranu existuje mnoho možností, jak rozumně používat recyklované plasty. Musí být přinejmenším možné, že recyklované plasty se mohou použít ve výrobcích, u nichž se nepředpokládá, že jsou zdravotně ohrožující. A proto jsou vyzýváni výrobci i tvůrci politik, aby umožnili výjimky.
  • Vzhledem k globalizaci se stále více výrobků, které obsahují plasty, dostává do EU. Tyto plasty často neodpovídají platnému právu EU, ale musí být recyklovány podle platných kritérií EU a znovu použity v podobě nových výrobků. To je jeden z důvodů, proč je nutné, aby byly uděleny výjimky pro recyklaci plastů, týkající se mezních hodnot. Pokud nechceme, aby to bylo povoleno, konečným důsledkem by bylo zakázání dovozu výrobků s omezením, které přesahují normu EU.
  • Recyklace plastů je důležitá, protože recyklace chrání životní prostředí. Je proto nezbytné podporovat recyklaci plastů. Pokud je recyklace omezována příliš úzkými hodnotovými omezeními nebo nesprávným omezením trhů, má masivní dopady na životní prostředí. Důsledky by také byly kontraproduktivní pro úsporu Co² a pro rovnováhu Co², což vyplývá z průzkumů z Rakouska: Pouze v Rakousku recyklace plastů, skla a kovů ze starých elektronických přístrojů, starých automobilů a kabelů vede k úspoře Co² 251,013,710 kg (při recyklaci 100% plastů). To je na stejné úrovni jako emise Co² z roční spotřeby města s přibližně 290 000 obyvateli (přibližně stejně velké jako Graz). Pokud je kvůli nařízení o POP povoleno recyklovat pouze 20% plastů, ušetří se o 59.513.810 kg Co² méně. To je na stejné úrovni jako emise Co² z roční spotřeby energie města s přibližně 70 000 obyvateli (jako je Vilach). Pokud plasty již nejsou recyklovány kvůli předpisům POP, CLP a Reach, ušetří se o 74.392.270 kg Co² méně. To odpovídá emisi Co² z roční spotřeby města s přibližně 86 000 obyvateli nebo ekvivalentu Co² z provozu 1 014 kamionů na naftu.

Výkonný výbor VDM

Berlín 23. listopadu 2018

Originál zde

 

Inzerce - nabídka

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka

Hledáme pronájem nemovitosti, případně odkup

Provozovna k nakládání s odpady (sběrna,vrakoviště)v lokalitě Praha, Praha - Západ nebo ...

celý článek


 

Naši kolegové z HOSZ se dali na PET lahve

Firma v Maďarsku hledá dodavatele PET lahví v množství 500 -1 500 tun za měsíc

celý článek


 
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat