Vyhledat

 

 

Aktuality

Nová Komise EU zvolena


28.11.2019

Generální stávka a Václav Havel na plénu EU ve Štrasburku a také, a to především, genderová vyváženost. To je oč tu běží.

27.11.2019 Evropský parlament na plénu ve Štrasburku schválil nijak oslnivou většinou složení nové Evropské komise vedené Ursulou von der Leyen, jež po hlasování zmínila nejdůležitější cíle své agendy. Proslov započala s připomínkou 30. let od generální stávky v Československu a citovala i prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. A jako dramatickou vložku přednesla básničku:

„Přesně před 30 lety, 27. listopadu, udeřila dvanáctá hodina. Rozezněly se zvony a sirény, dělníci odložili nástroje. Továrny, doly a obchody se vyprázdnily, ulice zaplnily tanec a naděje. Při historické dvouhodinové generální stávce uprostřed sametové revoluce se lidé od Prahy po Bratislavu zapojili do krásné mírové vlny svobody, odvahy a jednoty.“

Jak vystřižené z poezie ve vagonech metra.

Proč taková pozornost na evropském fóru výročí generální stávky, která ve skutečnosti žádnou stávkou nebyla?

Zcela nesmyslná je informace, že se "stávky" účastnilo cca 75 % všech zaměstnanců v socialistickém sektoru. To byl blud, který šířil Komárkův „Prognosťák“ podle jakéhosi průzkumu, který nikdo neviděl, a dokonce ještě dnes se tento „fake news“ šíří, aby se ukázalo, jak manifestační to byla akce.

Jaká byla skutečnost ukazuje tato autentická tabulka – zde a pak pamětníci, kteří už spíše začínají překážet.

Napoleon prý řekl: „Dějiny jsou fáma, které uvěří většina“ a Jan Werich by moudře utrousil: „Pravda je krásná věc, ale pomalu s pravdou“.

Dnes už na tom nezáleží, nakonec i „Listopadové události“ mají tolik výkladů, že se v tom ani ti, v těch dobách více než aktivní, nevyznají. A tak jediná pravda, která zbyla je, že když se podíváme po 30. letech, kdo je vítězem cinkání klíči a euforie na náměstích, pak to není radostný pohled. Bohužel, čím více se vzdalujeme „Listopadu 1989“, tím více jeho obraz přetváříme.

Nicméně jsem v jejím projevu zaznamenal pasáže, nad kterými je třeba se zamyslet. Za existenční problém pokládá nová předsedkyně Komise klimatické změny. To je teď evropský fetiš a nové náboženství s monstrancí uhlíkové neutrality. Věty, jako dodržování evropských hodnot, zajistit respektování právního státu ve všech zemích bez rozdílu, za použití jakýchkoli prostředků. „Musíme se zaměřit na dialog a prevenci, ale neváhat sáhnout ke všem nutným prostředkům,“ jsou silácké řeči a zřejmě důsledek jejího působení v roli ministryně obrany. Samozřejmě, že nemůže v jejím proslovu chybět ne nějaká, ale plná genderová vyváženost Komise, a k té chybí už jen jedna žena. A aby toho nebylo málo, paní předsedkyně si vytkla za cíl, že zajistí, aby každý člen jejího kolegia měl genderově vyvážený kabinet. (Totální nesmysl, kterým se řeší jen tabulky a nikoliv efektivita. Tato slova dokládají, že Komise bude řešit skutečně důležité pilíře na kterých stojí základy EU.)

A dále pokračovala v projevu, který připomínal 14. sjezd KSČ v ČKD, stačí vyměnit pár slov: „Společně budeme fungovat jako tým, který pracuje pro společný evropský zájem. Jsme připraveni, Evropa je připravena, chci říct jednoduše: Dejme se do práce!“.

Češi jsou na hesla a podobné projevy zvyklí, a tak to asi většina přijímá s úsměvem, nebo to přejde bez povšimnutí.

Proč tento projev nové předsedkyně Komise EU připomínám na stránkách www.svds.cz které jsou spíše odborného zaměření. SVDS je členem Evropské konfederace recyklátorů, organizace, která je natolik silná, že je orgány EU brána vážně, a dokonce má možnost zasahovat i do fáze přípravy evropské legislativy. Zatím není žádná zkušenost, nové orgány jsou ve stavu zrodu, ale již je zřejmé, že bude nutné budovat a vytvářet nové vztahy a hledat nové informační zdroje. Klima spojené s iluzorními opatřeními, genderová rovnováha a její dosažení poněkud vyšinutou personalistikou, zelené bláznovství a nepochybně ustřelený pohled na to co je rodina, migrace a předurčení Evropy k záchraně světa. To jen tak namátkou. Ty nepodstatné věci jako ruinování evropského hutnictví, problémy s ocelí, se z komise EU nahrazují někdy až komickou iniciativou zaváděním chemizace odpadového odvětví, kterému národní iniciativy často ještě nasadí korunu, odvětví plastů a nově stavební suti, textil a potraviny, aniž by Evropa měla efektivní zpracovatelská odvětví a když už je někde má, pak chybí motivační stimuly pro zájem výrobců o recykláty všeho druhu.

Paní předsedkyně se zřejmě shlédla v Havlovi a vypůjčila si další jeho citát.

„Snažte se dosáhnout věcí, protože jsou dobré, nejen proto, že mají šanci uspět.“

Těžko řící, proč si na nás novopečená předsedkyně vzpomněla, možná, že ví, že s Čechy byl vždy problém, její obdiv k Čechům a Slovákům může mít jiné pozadí, ale ať je to jak chce, já pevně věřím a držím jí palce, aby se jí podařilo vyrovnat gendery v celé Evropě, protože to je dobrý cíl. A pak jsou zde drobnosti, které šanci uspět samozřejmě mají, tak proč se jimi zabývat.

Myslím, že se máme na co těšit, nicméně zaznamenal jsem zajímavou informaci, která se k paní předsedkyni váže, a tou je, že na co sáhla, to zlikvidovala. Chci věřit, že jí to ještě nějakou chvíli vydrží.

Petr Miller
Předseda SVDS

 

 

 

Inzerce - nabídka

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka

Hledáme pronájem nemovitosti, případně odkup

Provozovna k nakládání s odpady (sběrna,vrakoviště)v lokalitě Praha, Praha - Západ nebo ...

celý článek


 

Naši kolegové z HOSZ se dali na PET lahve

Firma v Maďarsku hledá dodavatele PET lahví v množství 500 -1 500 tun za měsíc

celý článek


 
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat