Vyhledat

 

 

Aktuality

Konečně positivní informace


23.3.2020

Celodenní sledování ČT 24 je spolehlivou cestou do cvokárny

Odkaz na konečně rozumný článek naleznete zde: https://eurozpravy.cz/veda-a-technika/veda/jak-zabit-koronavirus-lide-znaji-navod-tisice-let-sami-se-o-nej-pripravili.d80d3b57/

Z textu článku, který naleznete na tomto odkazu vyjímám tuto důležitou a srozumitelnou informaci, kterou považuji za konečně první a jasný návod. Zatím co celé Česko šije roušky jak o závod, které jsou nám platné jak mrtvýmu zimník, tak nám uniká info, že zejména ve výkupnách máme lék, tedy měď, jen nevím, jestli je dobré jen pro začátek začít s olizováním, nebo rovnou jemně umlít (viz výše odkaz). 

Jak však upozornila televize BBC, měď není jediný materiál, který je schopen s koronaviry bojovat. Dokáží to i některé další, a mnohem rychleji, než v řádu několika minut či hodin. Například alkohol.

Koronaviry lze zničit během několika desítek sekund 62 až 71 procentním alkoholem. Stejnou účinnost má 0,5% peroxidu vodíku nebo domácí bělidlo obsahující 0,1% chlornanu sodného. Ani v tomto případě není možné vnitřní užití, které může být dokonce zdraví nebezpečné, na dezinfekci povrchů ale působí podle studie vědců amerického institutu NIAID lépe něž měď.

Tak silný alkohol není běžně na trhu (tedy nevím jak na Moravě, kde podezírají Čechy, že švestky dokonce jedí), ale to nepochybně lze nahradit nižším obsahem alkoholu, podávaného  v pravidelně se opakujících přiměřených dávkách. Ještě postrádám, co na to pan doktor Nešpor?

 

 

Inzerce - nabídka

CODET trade s.r.o. - špičková třídící technika.

Neuenhauser technika pro životní prostředí Stroje pro zpracování šrotu drtiče ...

celý článek


 

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat