Vyhledat

 

 

Aktuality

Hamletovská otázka - otevřít či neotevřít a když ano, pak kdo.....


5.4.2020

Výkupny a coronavir a marné hledání logiky

Dobrý den, kolegové ze segmentu výkupu a zpracování druhotných surovin.

To, co se nám stále nedaří, kolegům na Slovensku, po opakovaných pokusech se podařilo. Níže naleznete odkaz, ze kterého je patrné, že zprovoznění výkupen dostalo na Slovensku právní rámec, po čem již mnoho dní bez odezvy marně voláme. Kliknutím na hypertextový odkaz si otevřete kompletní informace, nicméně vyjímám to podstatné a tím je tento odstavec:

V tomto opatrení sú explicitne uvedené zberné dvory, ktoré sú od pondelka 30. marca 2020 znovu otvorené. Výraz zberné dvory je však v tomto konkrétnom prípade použitý pre prehľadnosť a zahŕňa všetky prevádzky, ktoré slúžia na zber odpadov. Okrem zberných dvorov sem patria aj výkupne a zberne odpadov.

Odkaz je zde:  https://www.minzp.sk/spravy/

 

Slováci jsou opět před námi  a neodpustím si poznámku, že Jano Budaj, nový ministr životního prostředí Slovenska, kolega z Laterny magiky a VPN z devadesátých let, je představitelem politiků 90tých let, na které současní, tzv. politici, ani po 30letech prostě nemají.

Na žádost, kterou jsme adresovali ministrovi Havlíčkovi ani po týdnu nepřišla odpověď, což také o něčem vypovídá a jak se zdá, také zmizel ministr Brabec, tady ten ministr, který řídí ministerstvo, které, jak jsme stále přesvědčováni, je široko daleko jediné, které bezkonkurenčně rozumí výkupu a zpracování druhotných surovin, ministr, který je tak aktivní např. v prosazování bezhotovosti, obhajování návrhů nových odpadových zákonů, kde především dominují sankce a zákazy všeho druhu, a kde o podpoře našeho podnikání není ani vidu ani slechu, a dnes, když má možnost zazářit, především tím, že prosadí na vládě ukončení toho nesrozumitelného stavu, ve kterém se nachází výkupny druhotných surovin, a zasadit se o nepřetržitý tok druhotných surovin, bez kterých se výroba neobejde, tak jako to vidíme nejen na Slovensku, ale i v jiných evropských zemích, tak náhle zmizel. A tak jediné co stojí za zmínku, z toho mála, co z tohoto ministerstva v poslední době přišlo, je jmenování nového ředitele odpadů, a ujištění, že to není apríl, což mnohé možná zklamalo. Ale to už je nad rámec této informace.  

Z Euric jsme obdrželi částečně vyplněný dotazník od některých členů EuRIC z několika států EU. Doporučuji si to přečíst. Viz příloha originál  - zde - a další příloha český překlad - zde - .

EuRIC dlouhodobě s ohnutým hřbetem poklonkuje Komisi EU a to je hlavní důvod, proč SVDS z této organizace koncem tohoto roku odchází. Ten dotazník je však v této situaci důležitý a není to o tom, že by se EuRIC z předklonu narovnala, ale je to o tom, že členové si uvědomili, že vzájemná informovanost je k prospěchu celé naší branže. I když jsou  odpovědi místy v obecné rovině můžeme si udělat obrázek, jak to vypadá v Evropě v našem segmentu. Až na výjimky je vidět, že snahou vlád je neházet ekonomice klacky pod nohy a to i v zemích, kde jsou ze současného vývoje dopady největší. Je vidět, že tam mají rozumnou vládu racionálně uvažujících lidí a ne politiky, pro které teď nastaly politické žně a čas řízené hysterie a strachu. To co vidíte v tabulce za ČR je mně neznámá firma, „second hand“, která s námi nemá nic společného, a která, coby nový člen nově utvořeného odvětví EuRIC – textil, podle mého názoru je nereprezentativní důsledek akce, která má opticky zakrýt výpadek SVDS, tedy ČR.

A nyní prosba i pro nečleny SVDS, vás, kteří hojně navštěvujete naše www stránky.

Kolegové, pokud máme někde vystupovat a hájit zájmy segmentu výkupu a zpracování druhotných surovin, pak musíme mít aspoň rámcovou informaci o současném stavu tohoto segmentu, kterou nemůžeme získat nikde jinde, než od vás. Žádám vás o vyplnění dotazníku, který by měl odrážet dopady stávající situace na naše podnikání. Zatím odevzdala necelá polovina členů SVDS, což opravdu nestačí.  Dotazník naleznete - zde - , snad ta chvilka na vyplnění vás o mnoho času nepřipraví a opravdu moc prosím a žádám o vyplnění a o obratem odeslání, ideálně v PDF, na adresu svds@svds.cz. Údaje za jednotlivé provozovny budou anonymizovány, pro argumentaci budou požívany pouze kumulativní údaje.

Petr Miller

Předseda SVDS

 

 

Inzerce - nabídka

CODET trade s.r.o. - špičková třídící technika.

Neuenhauser technika pro životní prostředí Stroje pro zpracování šrotu drtiče ...

celý článek


 

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat