Vyhledat

 

 

Aktuality

Coronavir nastavil zrcadlo pravdy


16.3.2020

Ví státní správa co dělá?

 

Vážení kolegové,

někteří z Vás žádáte informace, jiní vyjadřujte pochybnosti, ale co je v tuto chvíli pro členy SVDS důležité je to, jestli tím, že máte otevřené provozovny, nejste v konfliktu s posledním opatřeními vlády. Samozřejmě že nikdo nezpochybňuje všeobecnou snahu co nejlépe a s co nejmenšími ztrátami se vyrovnat s coronavirem, ale to lze pouze za předpokladu, že je jednoznačně řečeno, co lze a co nelze. Od minulého týdne se výbor SVDS snažil získat od kompetentního orgánu jasnou odpověď, ale zdá se, že ani do dnešního dne taková odpověď/závazné stanovisko k dispozici není. Koncem minulého týdne mailem a přes datovou schránku jsme požádali na jasně formulovaný dotaz stejně jasnou a srozumitelnou odpověď a protože nepřicházela, zřejmě proto, že krize nekrize, o víkendu se nepracuje, jsme se po mnohokrát opakovaném volání přece jen dovolali a nějaké stanovisko obdrželi, jak jsme vás informovali. Jenomže co platilo včera, dnes již neplatí, jak informoval náš člen, který si chtěl potvrdit, že včerejší informace platí. Odpověď, kterou obdržel vyplynulo, že je vše jinak a že i na nás se vztahuje okamžité ukončení činnosti. Tedy jsem se znovu pokusil dovolat a byl jsem úspěšný. Na dotaz, proč včerejší vyjádření je diametrálně odlišné od včerejšího, nemohla, jak je z medií opakovaně ujišťováno, vyškolená zaměstnankyně krizového "call centra" odpovědět a pouze poukázala na usnesení vlády. Na otázku, aby mně odkázala na část tohoto usnesení, ze kterého je zřejmé, že se na výkupny vztahuje dočasné ukončení provozu, neuměla odpovědět. Stejně tak neuměla odpovědět na dotaz proč MPO ještě neodpovědělo na dotaz mailem a na dotaz přes datovku největší organizace v ČR, jejíž členové podnikají ve výkupu a zpracování druhotných surovin. Nakonec debata byla ukončena konstatováním pracovnice "call centra", které komunikaci nahrává, že opravdu nic o výkupnách v usnesení vlády není, a tudíž za splnění dalších podmínek (které samozřejmě fungují bez vládního opatření) můžeme naše výkupny provozovat. Ovšem to není vše a korunu tomu nasadilo toto dnešní sdělení z MPO, jako reakce na můj dotaz na MPO z minulého týdne:

Dobrý den,

pokud patříte mezi velkoobchod, pak můžete svoje provozovny mít otevřené.

S pozdravem

Lucie Švehlová
Tiskové oddělení

T +420 224 852 327
svehlova@mpo.cz

Na Františku 32, 110 15 Praha 1
www.mpo.cz

Myslím, že dotaz byl jednoznačný, jenomže odpověď, opravdu k zulíbání, se jaksi vymyká pochopení, co vlastně je nám na náš dotaz sdělováno. V kovárně bychom to uzavřeli stručně, které si odpustím, ale co si nemohu odpustit je plácnutí ministra Brabce, že krizový štáb je vláda, což slyšet od člena vlády je opravdu pozoruhodné.

No nic, myslím si, že za této nejasné situace každý provozovatel zváží, co je pro něho a jeho zaměstnance a také pro klienty jeho provozovny to nejméně rizikové. 

V době, kdy píší tuto poznámku informuje prímař z nemocnice v Ústí nad Labem o prvních třech vyléčených. Dobrá zpráva, jen nevím jestli jsem slyšel dobře, ale snad řekl, že se vyléčili sami, že žádný lék na vyléčení není. Tak už opravdu nevím co si o tom myslet, zejména když slyším zprávy z Itálie a Španělska. 

Petr Miller                                                                                                                                            předseda SVDS                                                                                                                                       

 

Inzerce - nabídka

CODET trade s.r.o. - špičková třídící technika.

Neuenhauser technika pro životní prostředí Stroje pro zpracování šrotu drtiče ...

celý článek


 

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka

Hledáme pronájem nemovitosti, případně odkup

Provozovna k nakládání s odpady (sběrna,vrakoviště)v lokalitě Praha, Praha - Západ nebo ...

celý článek


 

Naši kolegové z HOSZ se dali na PET lahve

Firma v Maďarsku hledá dodavatele PET lahví v množství 500 -1 500 tun za měsíc

celý článek


 
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat