Vyhledat

 

 

Aktuality

Výroční konference EuRIC, Brusel 6.3.2018


11.3.2018

„Uzavřená smyčka, recept na skutečnou kruhovou ekonomiku“

Stručnou zprávu o Výroční konferenci EuRIC, organizovanou v „Business & Conference Centre of the Bluepoint Brussels“, naleznete po přihlášení v odkazu články "Článkyˇ- "Euric" - "Výroční konference 2018"

Z obsahu vyjímám:

Opakující se a někdy od praxe odtržené proslovy, spíše představují únavný maraton, který je třeba povinně odsedět, navíc točící se stále okolo „Kruhové ekonomiky“. 

Je třeba zmínit zásluhu sekretariátu EuRIC, že se podařilo zajistit vystoupení odborníků a vrcholových odpovědných funkcionářů orgánů EU k problematice recyklace, je však také třeba dodat, že ne všechna jejich vystoupení byla přijata s porozuměním a v některých případech dokonce viditelně odmítavě.  

Témata, která vyvolávala časté negativní reakce publika, jejichž příčinou bylo, že stejně jako v loňském roce, se střetla praxe s teorií, mnohdy postrádající smysl pro realitu. Dokonce se vyskytl případ, že diskuse přerostla do politické roviny.

Některá prohlášení řečníků lze zařadit mezi perly. Sice neví, jak dostat kobalt z oceli, ale že se jim to, co vymysleli, líbí, a proto se nějaká cesta musí najít. Na to pohotově reagovala účastnice z publika, která hlasitě pana ředitele orgánu EU požádala, aby už přestali otravovat, že jednou je to olovo, pak nerez a teď kobalt a že je na čase, aby si už přestali vymýšlet nesmysly. 

Uznávaná expertka, paní Artemis HATZI-HULL, ředitelka pro politiku odpadového hospodářství a druhotné materiály, GŘ pro životní prostředí, Evropská komise, na kterou navázal kolega z EuRIC, sekce EFR/ESG, Thomas PAPAGEORGIOU, předseda Evropské shredderové skupiny, ředitel compliance v ANAMET Recycling, SEPAN popsali situaci kolem ELV. Kolega Bolcek využil rautu k dlouhému rozhovoru s paní ředitelkou.

Pan Arnaud BRUNET, generální ředitel BIR představil Globální den recyklace.                    Existuje šest primárních přírodních zdrojů: voda, vzduch, uhlí, ropa, zemní plyn, nerostné suroviny. Sedmým zdrojem je...

Překvapivý nový zájemce o členství v EuRIC, Viktor Viktorovič Kovshevny

Zamyšlení nad tím, k čemu je stálá reprezentace ČR v EU,

a mnoho dalšího naleznete ve výše zmíněné odkazu.

Zápis z valné hromady EuRIC a zasedáná EFR/ESG, bude zveřejněnen zítra.  

  

 

 

 

Inzerce - nabídka

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka

Hledáme pronájem nemovitosti, případně odkup

Provozovna k nakládání s odpady (sběrna,vrakoviště)v lokalitě Praha, Praha - Západ nebo ...

celý článek


 

Naši kolegové z HOSZ se dali na PET lahve

Firma v Maďarsku hledá dodavatele PET lahví v množství 500 -1 500 tun za měsíc

celý článek


 
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat