Vyhledat

 

Aktuality

Nový a nečekaný segment odpadoých toků 


18.7.2019

Už ne "jen" recyklace klasických druhotných surovin, ale na dohled je nová specializace, na kterou bude nutné vyškolit odborníky. Likvidátor odpadu z marihuany a konopí.

Podle článku z roku 2018 ve  Fortune , legální průmysl marihuany vzrostl v USA v roce 2018 na 10,4 miliardy dolarů a zaměstnal 250 000 lidí. 

Rozšíření legalizace znamená větší potřebu likvidace

Růst trhu s konopím je příležitostí pro odvětví odpadů poskytovat služby novému a rostoucímu průmyslu. Pokud jde o počet najatých lidí, je konopí jedním z nejrychleji rostoucích odvětví v USA.  Nová odpadní komodita bude vyžadovat nové znalosti, jak její odpady spravovat.  Nakládání s odpady není záležitostí pěstitelů, ale je to nezbytný vedlejší produkt jejich činnosti. Potřebují odborníky, aby přišli a řekli jim, co mají dělat, pokud jde o nakládání s odpady a kontrolu nákladů současně.

Viz tento odkaz:

https://www.wastetodaymagazine.com/article/cannabis-legalization-waste-haulers/

 Vypořádání připomínek k návrhům nových odpadových zákonů bylo včera zahájeno 


18.6.2019

"Obaly" 17.6.2019 "Odpady" 18. a 19.6.2019 "VVUŽ a změn. zákon" 25. až 27.6.2019

Rozhodující dny pro "odpadáře".

Stručný zápis z prvního dne  - "Obaly"

Dobrý večer, krátké shrnutí dnešního prvního kola....

 

Vypořádání proběhlo po připomínkových místech v pořadí ministerstva (MPO udělalo trochu bouři na moři), UHOS, UVČR, Komora auditorů, KAČR, HK, SPČR a tím "selanka" skončila, protože přislo ČMKOS (kde odhaduji 3/4 rozporů zůstává) a SMS, který byl ještě brutálnější (a zůstalo tak 85% rozporů.....)

Celkově odhad okolo 50% rozporů zůstalo nevypořádaných.

Z "naší" strany několikrát vyřčený zájem na rovnosti tržních podmínek a podmínek přístupu na trh pro kohokoliv při dodržení pravidel eu, cílů a výkaznictví.

Můj pocit je, že po třetím potvrzení rozporů zástupce mžp dost přešla chuť k čemukoliv a přestali být tak vnímaví ke sdělovanému.

Opakovaně zaznělo, že díky našim postojům nebude včas implementace a budou sankce.

(Mně nezbývá než poznamenat, že to by blbej neřek, kdyby mu hubu roztrh - pozn. PM)

Dokonce na poslední cca hodinu přišla i paní náměstkyně, oslavnou řeč jsme od ní neslyšeli.

Z naší strany byla potvzena "mediální podpora", kdyby byl vyvinut mediální atak zdůrazňující, rozkopávání báboviček.

Další postup:

MŽP zapracije akceptace do znění návrhu, pak možná budou ještě dvoustranně vyjadnávat, poté návrh rozešlou všem účastným a v létě ho pošlou do komisí LRV.

 

A úterní projednávání ZoO bude ještě asi veselejší...-))

 

Nedalo mi, abych k tomuto stručnému hodnocení prvního dne, které nijak nepřekvapilo a ve kterém postrádám zásadní info k absenci prováděcích vyhlášek, nepřidal pár slov.

Ano, včerejšek vypadal jako „zahřívací kolo“ na dnešní „seanci“. Za SVDS jsme nominovali dva členy (podle původní dohody, aby to nevypadalo jako nájezd odborníků, jak poznamenal David Vandrovec) za ČMKOS, jak bylo dříve dohodnuto, tedy Tomáš Polívka a Eva Směšná, která se účastní od dnešního dne.

Dík Tomášovi za stručné hodnocení „obalů“ a jen poznámku k větě: Opakovaně zaznělo, že díky našim postojům nebude včas implementace a budou sankce.

To je argument, který je relevantní pro ty subjekty, které mají „máslo na hlavě“, nikoliv však pro ty subjekty, kterých se nová legislativa bude týkat. Nevím, jestli je to hrozba, ze které je nutné mít celonárodní strach či jen zástěrka pro nemohoucnost těch, kteří mají razítko, tedy i rozum. V týmu „vrabec“ byl jednoznačně přijat názor, že argumenty tohoto typu nás nezajímají, my, jako subjekty na které nová legislativa dopadne, neneseme žádnou vinu jestli se splní nějaký termín či ne a kvůli neschopnosti jiných rozhodně nepřijmeme cokoliv, co by poškodilo naše podnikání.

To ať si státní správa přebere jak chce.

Bohužel, musím říct, že dokonce opakovaně jsem se s podobným přístupem k novým návrhům odpadové legislativy setkal i v našich řádách, (zaplať pánbůh jen s jedním), kdy se dopředu připouští, že je nutné, aby se nová legislativa přijala včas. Tak to je názor opravdu „boží“, ale zadání má tým „vrabec" jasné: To není náš problém a proto je třeba udělat vše, aby se návrhy odpadové legislativy změnily a to i za cenu že se nějaký „dramaticky zveličovaný termín“ nestihne. No a kdo ponese důsledky? Kandidátů je jistě dost, tak se mohou mezi sebou podělit.

 

PMKrize evropské oceli 


10.6.2019

Vážné varování ocelářů. Jak bude reagovat nový ministr?

V loňském, nebo už v předloňském roce jsem na těchto stránkách napsal, že dělat ramena  na Čínu a vlastní problémy a neschopnost svalovat na jiné se určitě nevyplatí. Neuplynuly ani dva roky a EU bude mít problémy, za které si může sama. Neudělení statusu tržní ekonomiky Čině (ono vlastně bylo už pozdě, a zřejmě ze všech špatných řešení se toto jevilo v té chvíli jako optimální),  bylo neuvážené gesto, které začíná přinášet své plody. Od 1. června situace začíná gradovat a že se údajně daří českému ocelářskému průmyslu dopadům vyhýbat, tak tomu může věřit jen naprostý diletant. Trump není amatér ani prosťáček, jak ho kreslila některá media a "First Amerika", je silné heslo, které úspěšně naplňuje. A tak zatímco Evropa rádoby školí zbytek světa jak se má chovat, svět se řídí svými pravidly a jak se zdá, EU mu může být ukradená. 

PM

 

 "Karetní peněženka" opět funkční 


6.6.2019

Plnohodnotné spuštění v první polovině 07/2019.

Vážení partneři,

V průběhu měsíce dubna jsme Vás informovali o situaci a důvodech pozastavení aktivace nových karet.

Dovolujeme si Vás tímto informovat, že aktuálně úspěšně dokončujeme naši integraci s novými partnery a na základě současného stavu můžeme potvrdit termín, od kterého budou k dispozici nové karty a tyto budete moci svým klientům distribuovat a nabíjet v plném rozsahu.

Na základě současného stavu/průběhu implementace potvrzujeme, že distribuci karet na provozovny zahájíme 25.6. tak, aby byly karty s předstihem k dispozici a plnohodnotné spuštění plánujeme v první polovině 07/2019.

V rámci spuštění dojde k postupné blokaci již vydaných karet s tím, že klientům budou bezplatně (na náklady naší společnosti) vydány nové karty a na tyto budou převedeny zůstatky starých karet.

Opět bychom se Vám rádi omluvili za způsobené problémy a Vaši trpělivost. Partnerství s Vámi si vážíme a po dokončení přechodu máme plány jak produkt dále rozvíjet tak, aby maximálně přispíval k růstu Vašeho byznysu a zbytečně vás administrativně nezatěžoval.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte kdykoliv obrátit prostřednictvím emailu či telefonu na vašeho obchodního zástupce případně na email podpora@prepaid-solutions.cz.

 

Děkujeme

Prepaid Solutions a.s.Zasedání ERA v Haagu za účasti SVDS 


4.6.2019

Vrcholné jednání představitelů federace EuRIC SVDS má zastoupení ve všech vrcholových orgánech největší evropské recyklační federace EU.

Ve dnech 4. a 5.6.2019 je svoláno vrcholné zasedání představitelů federace EuRIC do nizozemského Haagu. Za SVDS se účastní člen ERA, Ing. Daniel Houska. 

Před několika dny proběhlo zasedání prezidia EuRIC v Bruselu a pro SVDS je dobrou zprávou, že do tohoto nejvyššího vedení byl do prestižní funkce "správce pokladny" jednomyslně zvolen Daniel Houska.

Pro Svaz výkupců a zpracovatelů druhotných surovin, z.s., který, ve srovnání s významnými evropskými členy patří spíše mezi malé členy EuRIC, je to mimořádné ocenění práce všech členů českého svazu sdružujícího největší české firmy v segmentu vyýkupu a zpracování druhotných surovin. 

PM

 Poznámka Petra Millera 


21.5.2019

Návrhy odpadových zákonů vyvolávají emoce.

A není proč se co divit. Čtyřikrát vrácené Legislativní radou vlády a stejně tak odmítané těmi, kterým mají dále ztrpčovat již tak nelehký podnikatelský život, se v nijak dramaticky nezměněné formě znovu vracejí do hry. A že se hraje se o hodně, to dosvědčuje více než 3 100 pozměňovacích návrhů z nichž většina je „zásadních“. A to ještě není znám počet připomínek organizací zásadně dotčených návrhy odpadové legislativy, k jejich smůle stojících "mimo systém", což je takový „náš“ folklor podle hesla náměstkyně Peštové, „Přece se nebudu bavit s každým“.

No jo, někdy se breptne blbost a ona nás pak dlouhá léta provází jako zasloužená odměna za omyl, že jsme se dostali do vrcholné politiky.

Potud snad vše podle zaběhlého rituálu, ale přece jenom bych k honu na ředitele odboru odpadů Manharta, kterého přátelsky nazývám “kolegou“, řekl pár slov.  

Ředitel odboru odpadů je na ministerstvu jistě úctyhodná a nesporně odborná pozice, ale jinak, kromě toho, že je hromosvodem a otloukánkem za neúspěchy jiných, je to subalterní úředník,  řízený jednak odborným náměstkem, což je, pokud tomu tak opravdu je a moc se tomu věřit nechce, náměstkyně Peštová, ale ta není na tom o nic lépe, protože ten, kdo odpovídá za výstup ministerstva, je podle Ústavy ministr a tím je, aspoň zatím, Richard Brabec.

Jestliže jsem uvedl „zatím“, pak je to jen reakce na rozhovor mého bývalého kolegy Pavla Rychetského, ve kterém poznamenal, že v tomto, spíše kancléřském systému vládnutí, ani ministr nebude ten, kdo má takovou pravomoc, že by měl nést plnou odpovědnost za to, co se děje na jeho ministerstvu a pak nezbývá v exekutivě už nikdo jiný, než premiér, který si umanul, že bude řídit stát jako firmu.  

Co vlastně Pavel Rychetský řekl?

"Jako je nejisté postavení státního zástupce, je podle Rychetského nejisté i postavení všech členů kabinetu. „V ústavě je sice psáno, že vláda rozhoduje ve sboru a podobně, ale současně máme systém, kterému říkám polokancléřský. Premiér je absolutní pán vlády. Kdykoliv si usmyslí, může prezidentovi navrhnout odvolání kteréhokoliv ministra. Účast ve vládě je takový nevolnický systém a ministr je absolutně závislý na vůli předsedy vlády, zejména je-li z jeho frakce,“ hodnotí šéf Ústavního soudu s odkazem na odchod minulého ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO). Ten podle zástupců justice nenaznačoval, že hodlá odejít; přesto náhle oznámil, že demise je na jeho přání."

Takže opravdu nezbývá než zvolat:  „Čau lidi, - Ano, bude líp“? (Tedy pokud to bude podle mne!)

Je úsměvné si vůbec představit, že by něco podobného mohlo za naší éry fungovat. A to také byly excesy a takové, které si současná vláda ani neumí představit. Namátkou – na Sociálním výboru jsem obhajoval návrh ministerstva a když ani po půl hodině neodložil jeden slovenský poslanec noviny, jsem ho oslovil, jestli by nemohl noviny odložit a něco říci k návrhu, který jsem presentoval  třeba jen proto, že se to také týká Slovenska.

Odpověď byla velmi rychlá. Odložil sice noviny, ale řekl, „S federálnym ministrom sa nebavím“, a bylo vymalováno. Ale i o tom je demokracie. Jenomže tehdy jsme byli gentlemani a přešel  jsem to s úsměvem. Dnes by to bylo o přestřelce plné vulgarismů.

Ale abychom se vrátili k meritu mé poznámky. Nehledejme vinu u ředitele odboru odpadů, ale tam kde skutečně je. Manhart plní zadání a nic jiného dělat ani nemůže, tedy hledejme vinu tam, kdo to zadání určil.

Kolem návrhů odpadových zákonů se toho ještě mnoho odehraje, mnoho řekne a kdo dnes ví, jak to dopadne. Takže šetřeme s emocemi a nehledejme viníky tam, kde nemohou být.

Petr Miller

Předseda SVDSDesítky - Stovky - nebo Tisíce, to je oč tu běží... 


21.5.2019

Cca před týdnem ředitel Manhart v TV (90´ČT 24), uvedl, že se sešly „desítky až stovky“ připomínek k návrhům nových odpadových zákonů

Nelenili jsme a na webu Eklep jsme spočítali jednotlivé připomínky všech připomínkových míst ke všem čtyřem návrhům nové odpadové legislativy.

A ejhle.

Údaje ze stránek Úřadu vlády ukazují něco jiného… Celkový počet připomínek (včetně písemně definované vzájemné podpory připomínek několika připomínkových míst) je přes 3100.

 

Kolegové z ČAOH vydali stručný článek s několika výstižnými citacemi a s odkazem přímo na web Úřadu vlády, kde si to může každý přepočítat http://www.caoh.cz/odborne-clanky-a-aktuality/k-navrhum-nove-odpadove-legislativy-se-dle-databaze-uradu-vlady-seslo-cca-pripominek-povinnych-pripominkovych-mist.html . Je to ale celkem mravenčí práce. A to v tom nejsou zatím žádné připomínky oborových svazů ani dalších nepovinných připomínkových míst, která MŽP (Manhart) pod tlakem otevřeného dopisu rovněž přislíbilo tentokrát zcela otevřeně diskutovat a vypořádávat.

Takže tentokrát  snad už doopravdy........

PM

 Panelová diskuse, předseda ITC Michael Lion 


15.5.2019

Rada pro mezinárodní obchod Pondělí 20. května 2019 16.30 - 17.30 „Dvanáct měsíců po“

Mezinárodní rada pro obchod BIR (ITC) pořádá Panelovou diskusi za předsednictví předsedy ITC Michaela Liona v pondělí, 20. května 2019, od 16.30 - 17.30

Téma
„Dvanáct měsíců po“

Společně posoudíme otázky, kterým čelíme, jak rostly z hlediska počtu a složitosti, od regulačních záminek Číny, až po tvrzení zemí o kontrole recyklace a jednoho prestižního mediálního článku

„Proč světový recyklační systém přestal fungovat “ 

v panelové diskusi, které bude předsedat ITC Michael Lion a za účasti členů vedení BIR a předních hráčů v průmyslu:


• Moderátor, předseda ITC: Michael Lion
• Zástupce železných komodit: Tom Bird
• Neželezný komoditní zástupce: Murat Bayram
• Zástupce papírového zboží, BIR President: Ranjit Singh Baxi
• Zástupce pro výrobky z plastů: pan Henk Alssema
• Textilní komoditní zástupce: pan Martin Böschen
• Zástupce USA, prezident ISRI Robin Wiener
• BIR Generální ředitel: Arnaud Brunet


Budeme diskutovat špičkové problémy a co je nejdůležitější, v této interaktivní relaci opět poskytneme členům příležitost k výměně nápadů, myšlenek a otázek.
Očekáváme, že to bude opravdu životně důležité, energické a přesvědčivé zasedání, proto v pondělí 20. května v 16:30 zrušte všechny schůzky, přepněte telefony do ticha a připojte se k nám na do diskuse, kde budte moci hovořit s ostatními o otázkách, které jsou důležité pro vaše zájmy. Nebudete litovat!

Bohužel, litovat budeme, protože tato prestižní diskuse se bude konat v Singapuru, ale jak BIR oznamuje, ještě je čas se přihlásit na této adrese zde

 

  

 MPŘ dnes končí 


9.5.2019

Dnes je poslední den, pro podání připomínek v rámci "mezirezortního připomínkového řízení, k návrhům nových odpadových zákonů

Vážení členové SVDS a všichni, kterých se dotknou návrhy nových odpadových zákonů, dnešním dnem končí možnost uplatnit připomínky k návrhu nových odpadových zákonů

 • zákonu o odpadech
 • zákonu o výrobcích s ukončenou životností
 • obalovému zákonu
 • případně ke změnovému zákonu.

Výbor SVDS vám touto cestou sděluje, že udělal vše, co bylo v jeho silách a v rámci platné legislativy možné, shromáždil, upravil a předal připomínky za SVDS na oficiální připomínková místa. 

Předané připomínky k návrhům nových odpadových zákonů si můžete přečíst po přihlášení v odkazu "Články" - "Legislativa" - "Připomínky k návrhům nových odpadových zákonů".

 

Výbor SVDSŘeditel Manhart mate sebe i veřejnost 


9.5.2019

Naše připomínky k nově vznikající odpadové legislativě rozhodně nejsou k zasmání

Ředitel odboru odpadů MŽP, Jaromír Manhart, je šprýmař. Ve svých komentářích se amatérsky a neprofesionálně pokoušel dehonestovat to, co zaznělo na "Tiskovce" v hotelu Marriott dne 24. 4. 2019, 

Co uvedl na ČT24 , naleznete v tomto odkazu.

Co uvedl na v Český Rozhlas Plus, 24. 4. 2019, Den v 60 minutách naleznete v tomto odkazu.

Otevřený dopis ministrovi Brabcovi naleznete zde

Signatáři Otevřeného dopisu a účastníci tiskovky v hotelu Marriott považují za nutné na omyly a nepochopení ředitele Manharta rozhodným způsobem reagovat a proto dnes, 9. 5. 2019, vydali novou tiskovou zprávu, kterou naleznete zde.

K této naší aktivitě je třeba poznamenat, že si uvědomujeme, že ředitel odboru odpadů je subalterní úředník, který MŽP neřídí a vše co vysloví, musí být v souladu s názorem vedení, a tak očekáváme, že když ne ministr, který jediný je odpovědný za chod ministerstva, tak aspoň odpovědná náměstkyně něco pozitivního všem "odpadářům" sdělí.

Nedočkavě na to čekáme.

Nicméně můj soukromý názor je, že vstupujeme do emotivního období, které bude charakteristické pro většinu firem, podnikajících v segmentu druhotných surovin tímto úslovím, "Ne, nebude líp".

A to už jen proto, že kdo má razítko, má i rozum.

 

Petr Miller

předseda SVDSDEMO Day 15. května 2019 


30.4.2019

Zpracování šrotu levněji

 

Ušetřete při zpracování šrotu!

Přesvědčte se na vlastní oči na DEMO Day 15. května 2019, přímo ve výrobním závodě fy. Hammel Recyclingtechnik GmbH / www.hammel.cz

Drcením nejobjemnějšího, lehkého šrotu pomaloběžným drtičem fy. Hammel dosáhnete:

 • Výrazné odstranění nečistot z lehkého šrotu
 • Zvýšení objemové hmotnosti – možnost naplnění vagonů na jejich max. nosnost

Předdrcenímpro kladivový mlýn získáte:

 • Podstatné zvýšení výkonu kladivového mlýnu
 • Snížení jeho spotřeby
 • Prodloužení životnosti kladiv
 • Rovnoměrnější chod mlýnu bez výkonových špiček
 • Celkové snížení nákladů na provoz

Firma Codet trade s.r.o., zastupuje německé firmy vyrábějící drtiče a třídiče na zpracování odpadů a servisuje jejich stroje.

                                                      Briefing k návrhům nových odpadových zákonů 


24.4.2019

Otevřený dopis ministru životního prostředí Mgr. Richardu Brabcovi ve věci nabídky pomoci a podpory s přípravou nové odpadové legislativy

Dnes, od 11. hod. v hotelu Marriott, se konala společná tisková konference svazů, obcí, asociací a firem recyklačního průmyslu 
Pozvánka zde 
Téma briefingu: Nespokojenost s návrhy nových odpadových zákonů, které ministerstvo poslalo do mezirezortního připomínkového řízení a zejména způsob, jakým ministerstvo návrhy připravovalo. 
 
19 aktuálních signatářů dopisu, zastupující zájmy více než 2 000 obcí,
38 700 společností/zaměstnavatelů a 850 000 zaměstnanců před zahájením briefingu předali ministrovi Brabcovi prostřednictvím podatelny MŽP tento otevřený dopis.
Celou akci uváděla tato Tisková zpráva
Je potěšitelné, že akce se setkala se zájmem novinářů a ČT 24, sestřih, významně zkrácený a prokládáný vstupy ředitele odboru odpadů MŽP, Manharta, naleznete zde
Všechna vystoupení signatářů zřejmě budou uvedeny v dalším informačním bloku k novým odpadovým zákonům.
 
Pro obhajobu našeho zájmu je důležité, že "tiskovka" proběhla v období MPŘ a v situaci, kdy nám nabízí několik oficiálních připomínkových míst, abychom naše připomínky uplatnili v rámci jejich připomínek.
 
Poslední porada
 
 
 
 


Návrhy odpadových zákonů ve vnějším připomínkovém řízení 


8.4.2019

Po několika neúspěšných pokusech jsou návrhy odpadových zákonů opět "ve hře".

Vložením návrhů odpadových zákonů do e-klepu bylo dnes zahájeno vnější připomínkové řízení, které bude ukončeno dne 9. 5. 2019. Není třeba se zbytečně vzrušovat, že nejsme ze zákona připomínkovým místem, protože naše připomínky budou presentovány oficiálním připomínkovým místem. Poněkud překvapivě působí toto vložení v tom, že jsme očekávali velkou tiskovku MŽP, kde budou návrhy slavnostně vytroubeny. Ani se nechce věřit, že páteční selanka s pozvanými novináři na MŽP by měla být za původně očekávané divadlo náhradou. Zřejmě se očekávají problémy na legislativní cestě trnité..... takže po trpkých zkušenostech raději opatrně s předčasnou slávou! 

Co to pro SVDS a nejen jeho členy znamená.

Žádáme všechny, kteří pracujete s druhotnými surovinami (to opravdu nelze zaměňovat s odpadem, jak to stále někteří úředníci nejsou schopni pochopit), abyste si stáhli všechny 4 návrhy, které naleznete níže, prostudovali je a vše co k nim můžete říct, jste napsali a poslali na svds@svds.cz , ideálně do konce března. V  mezidobí do 9. 5. 2019 budou probíhat další významné akce o kterých vás budeme informovat. Mějte, prosím, na paměti, že se jedná o zákony, které budou zásadně ovlivňovat  vaše podnikání na dlouhou dobu. Pokud teď přijmeme něco, co zásadně nevyhovuje, pak pokus změnit to apelem na výborech v parlamentu, kde funguje hlasovací stroj, který svého ministra nenechá padnout, bude velmi obtížné.

Přejeme všem příjemné čtení a očekáváme vaše zpětné reakce.  

 
Výbor SVDS
 
Návrhy zákonů:
 
Zákon o odpadech   zde
Návrh zákona o výrobcích s ukončenou životností   zde
Návrh zákona o obalech   zde
Změnový zákon   zde

 Brexit dopadl na SVDS 


6.4.2019

Karetní peněženka částečně nefunkční

Po diskutabilním a úsměvném opatření MŽP - nemožnost zaplacení za vykoupený kovový šrot v hotovosti - SVDS reagoval obratem a ve spolupráci s Prepaid Solutions a.s., nahradil bezhotovost ekvivalentní formou úhrady za vykoupený kovový šrot/druhotnou surovinu, t.zv. Karetní peněženkou.

Brexit, který působí jako chaotický akt a to z obou stran hlavních aktérů, se již projevuje negativními dopady. V důsledku nejistoty panující kolem finální formy brexitové dohody zavádějí britské finanční instituce opatření, která počítají z nejtvrdší formou brexitu, tj. absolutní brexit bez dohody. Tato opatření mají zásadní důsledky na fungování Karetní peněženky, kdy došlo k dočasnému omezení funkce aktivace nových karet. To znamená, že aktuálně není možné aktivovat a tudíž využívat nové Karetní peněženky. Fungování starých, již aktivovaných karet není nijak omezeno. 

Prepaid Solutions a.s., tuto situaci aktivně řeší a vydala ve věci omezení funkčnosti Karetní peněženky stanovisko, které obsahuje popis situace, příčiny, způsoby řešení a termíny uvedení tohoto produktu do plně funkčního stavu.

Stanovisko Prepaid Solutions a.s., si můžete přečíst po přihlášení v modulu  "Články" - "Interní" "Karetní peněženka"

PMSICON oznamuje 


22.3.2019

Letošní ročník ISRI 2019, se koná v Los Angeles 8.-10. dubna,

SICON oznamuje, že na letošním ročníku ISRI 2019, který se koná v Los Angeles 8.-10. dubna, výstaví a nabídne jedinečný pohled na nejnovější vývoj průmyslu v oblasti zpracování zbytků z drtičů, zpracování železných a neželezných kovů.

EcoShred® Compact, inovativní předrcení a hlavní drtič v jednom stroji

Jako přední dodavatel řešení pro zpracování zbytků z drtiček je SICON stále lídrem na trhu v oblasti zpracování ASR. Řešení nejsou zaměřena pouze na jeden stroj, nýbrž nabízejí přizpůsobený proces pro dosažení ziskových a obchodovatelných finálních produktů - včetně nejčistších drcených šrotů železných, neželezných nebo plastů. Modulární koncepce společnosti SICON zůstává v průmyslu neporovnatelná, pokud jde o účinnost využití odpadu z odpadu z drtičů na průmyslové úrovni.

EcoScan XRF Analyzer, real-time analýza rozřezaného šrotu

SICON nabízí řešení pro každý krok zpracování a jakoukoliv hloubku zpracování, od jednotlivých strojů až po kompletní výrobní linky a závody, jakož i nová rozšíření, úpravy a modernizace stávajících linek.

Slitina kovů: Třídění s laserovým portem SICON

Jedním z nejvíce vzrušujících vývojů v průmyslu zpracování šrotu je v současné době laserem indukovaná spektroskopie (LIBS). Na základě chemického rozboru každého objektu v reálném čase přináší SIOCN dlouhodobé řešení pro rostoucí poptávku po ocelových slitinách a separaci neželezných kovů ve slitinách. SICON dodává kompletní zpracovatelské zařízení pro vytřídění až 15 frakcí v jediném průchodu.

LaserSort, laserem indukovaná separace kovů s bezkonkurenčními možnostmi separace

Navštivte nás v našem stánku na ISRI 2019 v Los Angeles a objevte špičkové inovace šrotu a zpracování neželezných kovů!

Těšíme se na uvítání na našem stánku 1337 během výstavy ISRI.

Náš zkušený tým na místě je k dispozici pro vaši konzultaci.

 Pozor na radioaktivní šrot 


20.3.2019

Detekovány záchyty radioaktivního materiálu (kobaltových zářičů) v Německu a Holandsku

Za poslední dva až tři měsíce byly detekovány záchyty URZ (uzavřených radionuklidových zdrojů 60Co) na šrotištích či v přístavech v Hamburku a Rotterdamu. K detekci došlo na měřicích branách.

Tyto radioaktivní zdroje (zdroje gama záření) byly součástí zásilky šrotu pocházejícího pravděpodobně z Nigerie. Zdroje byly dohledány, identifikovány a zajištěny specializovanými firmami ve spolupráci s tamními regulačnímu úřady. Jednalo se o stínící kryty, které obsahovaly válečky z nerezové oceli o průměru cca 1 cm a délce max. 10 cm (obrázky viz níže odkaz). Na povrchu stínících krytů byla naměřena hodnota dávkového příkonu v rozmezí 6 – 85 mSv/hod.

Pokud by došlo k vysypání, pak by hodnota dávkového příkonu na povrchu samotných zdrojů  mohla být několikanásobně vyšší!

Státní úřad pro jadernou bezpečnost 
Regionální centrum Hradec Králové
Piletická 57
500 03  Hradec Králové

žádá o zvýšenou pozornost a v případě, že by došlo k podobnému záchytu či nálezu, prosím o zpětnou informaci. V níže uvedených odkazech najdete informace, jak postupovat v případě nálezu radioaktivního materiálu.

https://www.sujb.cz/radiacni-ochrana/dokumenty/ (SÚJB – radiační ochrana/dokumenty)

Jak postupovat při nálezu jaderného materiálu ve šrotu (článek)

Základní postup při nálezu radioaktivního materiálu v kovovém odpadu(leták)

Odkaz na obrázky detekovaných předmětů zdeVice-prezident EuRIC - EFR je z SVDS 


14.3.2019

První člen EuRIC z bývalých východních zemí, byl dnes zvolen v Bruselu do představenstva EuRIC - EFR, největší recyklační evropské federace EU

Očekávali jsme tvrdý boj a aspoň důstojnou prohru, ale Daniel Houska zvítězil s počtem nejvíce získaných hlasů.

Právo hlasovat měli pouze prezidenti, nebo předsedové národních asociací, federací a pod., nebo jimi zmocnění zástupci na základě plné moci podle belgického práva. Předseda SVDS, Miller, také hlasoval za slovenské kolegy ANSDS na základě plné moci, potvrzené belgickým notářem. 

Hlasování do boardu EFR se účastnilo celkem 32 zástupců členských organizací EuRIC z 21 států EU.

Prezidentem EFR se bez boje stal Řek, Thomas Papageorgiou, který neměl protikandiáta.

O pozice dvou vice - prezidentů usilovali 4 kandidáti, Alicia Garcia - Franco Zúňiga (FER /ES/) - Španělsko, Howard Bluck (BMRA /GB/) - Velká Británie. Thiery Konzem (FEDEREC) - Francie a Daniel Houska (SVDS) Česká republika. Těsně před zahájením voleb odstoupila kandidátka ze Španělska.

Konečný výsledek je úspěchem celého "bruselského" týmu SVDS.

Tabulka výsledků hlasování.

Vedení EuRIC - EFR

Zleva: Howard Bluck, Thomas Papageorgiou, Daniel Houska

PM"Globální den recyklace" 


5.3.2019

Aneb "Kam čert nemůže, tam nastrčí neziskovku"

Blíží se 18. březen - Den globální recyklace

Jak jsem již několikrát zmínil, nejedná se o novou aktivitu. Myšlenku oslavit recyklaci Globálním dnem, poprvé vyslovil Randžít Baxi při jeho uvedení do funkce prezidenta BIR při Světové úmluvě o recyklaci BIR v Dubaji v roce 2015.

Uplynula doba příprav a v roce 2018, světová organizace recyklace BIR oznámila, že se bude konat dne 18. března 2018 první Globální den recyklace a po té 18. 3. každý další rok. 

Účelem této iniciativy Úřadu pro mezinárodní recyklaci (BIR) je, poukázat na důležitost recyklace a sjednotit přístup světa k podpoře recyklace a demonstrovat její přínosy pro průmysl.

To ovšem nemohlo zůstat bez povšimnutí pilných zakladatelů různých neziskovek, ať nadací či institutů a ejhle, jak nám sděluje EuRIC, dne 18. března 2019 uspořádá nově vzniklá nadace Global Recycling Foundation druhý ročník Globálního dne recyklace. Sice je záhadou, jak může uspořádat již druhý ročník "GRD", když před rokem o ní nebylo vidu ani slechu, ale neziskovky v podobě nadací a institutů, které nikdo nepotřebuje a čert ví, z čeho jsou živy, rostou jak houby po dešti.

A s čím nová nadace chce obohatit letošní 18. březen? 

Jak uvádí EuRIC, je to prý snadné. Stačí si otevřít "infographic" (viz níže), který je spojen s úkoly v oblasti recyklace (fotbalu) + tipů, které nadace připravila. Motto: "občan, globálně  recyklující".

Nápaditost obou infografik, kde si dokonce můžete zahrát fotbal, můžete ocenit:

zde

nebo zde

A to není vše. Své herní úspěchy můžete dále komunikovat na:

FACEBOOK | TWITTER | INSTAGRAM

Přínos této iniciativní nadace  je sice ve hvězdách, ale náklady na její činnost už virtuální asi nebudou. A tak k "CE" přibyla další hračka.

Hlavně že se něco dělá. Ale pro koho, proč a za čí peníze???

Petr Miller

předseda SVDS

 

 Podklad pro diskusi o možných změnách „R“ kódů 


1.3.2019

Stanovisko, které bude sekretariát EuRIC sdílet přímo s "Basel Secretariat" v příštích týdnech.

Příloha IV Basilejské úmluvy a příloha I a II rámcové směrnice o odpadech popisují operace odstraňování a využití, které nepřímo určují "kdo recykluje". Proto je důležité zajistit, aby existoval R-kód, popisující naše recyklační činnosti (tj. Mechanické zpracování).

EuRIC je velmi znepokojen doporučeními navrženými Pracovní skupinou odborníků pro revizi příloh týkajících se revizí přílohy IV a přílohy IX (B1110) Basilejské úmluvy. Návrh, jak se v současné době doporučuje, by vedl k právní nejistotě a také negativně ovlivnil klasifikaci recyklačních činností.

Stanovisko EuRIC naleznete po přihlášení v modulu "Články" - "EU - Legislativa " - "R - kódy".

V článku dále naleznete 

"EuRIC position on the revision of the R-Codes of the Basel Convention" (originál verze v angličtině)

a

"Stanoviska EuRIC k revizi R-kódů Basilejské úmluvy" (překlad do češtiny)

 

Máte-li otázky nebo návrhy k tomuto tématu, kontaktujte výbor SVDS.

PM

 

 „Cirkulární ekonomika v České republice“. 


1.3.2019

Proč je cirkulární ekonomika významná? Akce velvyslanectví Rakouska

SVDS obdržel pozvání 

Rakouské velvyslanectví – obchodní oddělení si dovoluje, společně s Green Tech Cluster  a VOEB(Sdružení rakouských podniků zabývajících se likvidací odpadů), Vás i Vaše kolegy pozvat na akci


„Cirkulární ekonomika v České republice“
13.03.2019 od 09:00 do 16:00 hodin
Staroměstská radnice, Brožíkův sál, Staroměstské náměstí 1/3, Praha 1

Další informace o této, po dlouhé době,  snad zajímavé akci na téma "CE", naleznete po přihlášení  v modulu "Články" - "Interní" - "CE" - Rakousko"


<< <  1  2  3  4  5  6  > >>

 

EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat