Vyhledat

 

 

Aktuality

Nová odpadová vyhláška č. 273/2021 Sb. o podrobnostech nakládání s odpady


2.8.2021

Ve Sbírce zákonů byla publikovaná 23. července

Zdravím, kolegové.

Léto v plném proudu, výkupny jedou „na doraz“ i v době dovolených. Hysterie kolem „trochu jiné chřipky“ pomalu ustává a vláda uvolňuje seč jí fantazie dovoluje, dokonce už vzdálenost mezi lidmi může být nikoliv 2 metry, ale jen 1,5 metru. V kovárně bychom řekli „To by blbej neřek, kdyby mu hubu roztrh“, ale vláda je vláda. Už jí mít dlouho nebudeme, tak si jí ještě užijme. Nakonec jsme si ji vybrali sami.

Po práci, kromě kratochvilné zábavy u ČT 24 je však třeba si najít čas na povinné čtení, neb zákonodárná činnost nemá dovolenou a ve sbírce Ve Sbírce zákonů byla 23. července publikována nová odpadová vyhláška č. 273/2021 Sb. o podrobnostech nakládání s odpady (info jsem vám přeposlal 27.7.2021).

Odpadová vyhláška, která má 84 paragrafů a 52 příloh, tedy rozsah úctyhodný. Samozřejmým doprovodným materiálem jsou metodické pokyny a sdělení. Konkrétně to je:

Metodické sdělení k zajištění bezpečného uskladnění odpadu z nedovolené nebo nedokončené přepravy odpadů Metodické sdělení upravuje zajištění bezpečného uskladnění odpadu z nedovolené nebo nedokončené přepravy odpadů podle zákona č. 541/2020 Sb., o odpadech a nařízení 1013/2006.

Metodický pokyn k zařazování odpadů a plnění evidenčních a ohlašovacích povinností Metodický pokyn k zajištění jednotného zařazování odpadů a plnění evidenčních a ohlašovacích povinností podle zákona č. 541/2020 Sb., o odpadech a vyhlášky č. 8/2021 Sb., o Katalogu odpadů.

Metodický pokyn MŽP - Požadavky na provozní řád a provozní deník Metodický pokyn k zajištění plnění povinností žadatelů o povolení provozu zařízení pro nakládání s odpady za účelem splnění jejich povinnosti předložit návrh provozního řádu a provozního deníku jako součást žádosti o povolení provozu zařízení.

Strohá úřednická mluva, neb kdo má razítko má i rozum, nicméně naše odborná konzultantka přispěchala na pomoc a stručně zlidštila některé části vyhlášky a upozornila na některá úskalí s obvyklou precizností.

Věnujte, kolegové, pozornost příloze této info, kterou naleznete po přihlášení v odkazu SVDS a dále po kliknutí na odkaz "Právní poradna", - Vyhláška o odpadech. 

Pokud budou další dotazy či potřeba upřesnit některé části textu, neváhejte a ptejte se.

Přeji krásné léto, dobré výkupní ceny úspěch ve vašem podnikání.

Petr Miller                                                                                                                                               Předseda SVDS

 

Inzerce - nabídka

CODET trade s.r.o. - špičková třídící technika.

Neuenhauser technika pro životní prostředí Stroje pro zpracování šrotu drtiče ...

celý článek


 

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat