Vyhledat

 

 

Aktuality

Ocelářský průmysl - info z EuRIC


26.3.2023

Zásadní příspěvek k oběhovému hospodářství?

Výroba oceli je náročná na CO2 a energii. Ačkoli se zdá, že ocelářský průmysl je odhodlán snížit svou uhlíkovou a ekologickou stopu, je před námi ještě dlouhá cesta.

Poptávka po oceli roste nebývalým tempem. Jen v roce 2021 vzrostla o ohromujících 15 % oproti úrovním z roku 2020 (132,2 Mt) a očekává se, že do roku 2025 bude dále růst složenou roční mírou růstu ( CAGR) 2,1 % .

Nedávný informační list zveřejněný Světovou ocelářskou asociací (světová ocel) ukazuje, že integrovaný způsob výroby oceli, založený na vysoké peci (BF) a bazické kyslíkové peci (BOF), používá v průměru 1 370 kg železné rudy, 780 kg metalurgického uhlí270 kg vápence a 125 kg recyklované oceli na výrobu 1 000 kg surové oceli. Těžba těchto primárních surovin je silně spojena s několika ekologickými problémy, mezi které patří:

  • Tvorba odpadu
  • Degradace půdy a znečištění vod
  • Biodiverzita a ztráta stanovišť
  • Spotřeba energie a produkce skleníkových plynů (ze zpracování a dopravy)

Na druhé straně je trasa elektrické obloukové pece (EAF) mnohem udržitelnější a kruhovitějšíPodle informačního listu spotřebuje cesta recyklovaná ocel-EAF v průměru 710 kg recyklované oceli586 kg železné rudy150 kg uhlí a 88 kg vápence a 2,3 GJ elektřiny k výrobě ekvivalentu 1 000 kg surové oceli.

To potvrzuje, že recyklace je jádrem oběhového hospodářství a má potenciál podstatně snížit dopad, který má výroba oceli na planetu. Z tohoto důvodu EurIC vyzývá Evropskou komisi, aby stanovila ambiciózní závazné cíle pro recyklaci oceli v různých právních předpisech specifických pro produkty (např. předpisy o vozidlech s ukončenou životností a nařízení o stavebních výrobcích atd.) .

 

Inzerce - nabídka

CODET trade s.r.o. - špičková třídící technika.

Neuenhauser technika pro životní prostředí Stroje pro zpracování šrotu drtiče ...

celý článek


 

MISTRA s.r.o. - Výroba strojů pro zpracování kovového odpadu

Firma MISTRA s.r.o., se zabývá výrobou strojů pro zpracování kovového odpadu. V ...

celý článek


 

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator

Plné pneumatiky Trelleborg Excavator byly navrženy zejména pro využití v oblasti ...

celý článek


 

Dva náměty jak lze výrazně ušetřit

Vedoucí projektů SVDS představuje dva náměty

celý článek


 
Inzerce - poptávka
EuRIC
EFR
EFR
 
 

© Web4ce s.r.o. 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Vyhledat